Iraan andis Hormuzi väinas raketituld USA lennukikandja mulaaži pihta

 (68)
Iraan andis Hormuzi väinas raketituld USA lennukikandja mulaaži pihta
Foto: Sepahnews, ZUMAPRESS.com

Iraan lasi strateegiliselt tähtsas Hormuzi väinas rakette USA lennukikandja elusuuruses mulaaži pihta. Kohati anti tuld nii ägedalt, et USA sõjavägi pani kaks regioonis asuvat baasi häireseisundisse.

USA mõistis „Iraani vastutustundetu ja hoolimatu käitumise” hukka ning nimetas seda hirmutamise ja väljapressimise katseks, vahendab BBC News.

Iraani õppusi nimega Prohvet Mohammad 14. kanti üle riigitelevisioonis.

Mulaaž meenutab USA Nimitz-klassi lennukikandjaid, mis sisenevad sageli Pärsia lahte. Selle pardal on ka hävituslennukite mulaažid. Iraan laseb mulaaži pihta rakette.

„See, mida täna nendel õppustel näidati õhu- ja merejõudude tasemel, oli ründeiseloomuga,” ütles, Iraani revolutsioonilise kaardiväe ülem, kindralmajor Hossein Salami riigitelevisoonis.

Tuvastati ballistiliste rakettide tuli, mis sundis andma häiret USA sõjaväelastele Araabia Ühendemiraatides ja Kataris, teatas USA sõjavägi.

„USA merevägi viib koos meie partneritega läbi kaitseõppusi, et edendada merejulgeolekut navigatsioonivabaduse toetamiseks, samas kui Iraan viib läbi ründeõppusi, püüdes hirmutada ja välja pressida,” ütles USA Bahreinis baseeruva 5. laevastiku esindaja Rebecca Rebarich.