Iraagi president hoiatab kohaliku Hitleri eest

 (11)
Ghazi Yawar
Reuters/Scanpix

Iraagi ajutine president Ghazi Yawar ütles esmaspäeval, et pikaajaline ebastabiilsus riigis võib tuua kaasa „Iraagi Hitleri” tekkimise.

Yawari sõnul on võimalik, et riigis valitsev kaose ja alanduse õhkkond toob kaasa sellise arengu, nagu oli Saksamaal peale Esimest maailmasõda, mil rahvas tundis end sõjas lööduna ja liitlaste poolt alandatuna, teatab Haaretz.

Yawar sõnul on pantvangide võtmised ja seadusetus taastustööd ja arenguprojektid riigis halvanud ning see loob väga halva õhkkonna.

Iraagi ajutist valitsust kritiseeritakse selle pärast, et see ei ole suutnud kaasata marginaalrühmitusi poliitilisse protsessi ning saavutada kontrolli riigis toimuva üle.

President kutsus iraaklasi üles lõpetama oma „negatiivne vaikus” mässuliste rünnakute suhtes ning asuma aktiivselt osalema oma riigi ülesehitusel.

„Kui naabri maja põleb, siis peaks kiirelt talle appi kustutama tõttama — mitte ainult naabri aitamise pärast vaid, ka selleks, et sa ei peaks oma maja üksi kustutama, kui see süttib,” ütles Yawar.