Iraagi pealinna viivatel teedel blokeeriti protestide käigus liiklus

 (5)
Iraagi pealinna viivatel teedel blokeeriti protestide käigus liiklus
Foto: AP

Iraagi pealinna Bagdadisse viivatel põhimaanteedel peatus täna liiklus, kui need blokeeriti meelavaldajate poolt protestiks valitsuse vastu.

Teadaolevalt jälgis politsei sündmusi, soovimata sekkuda, vahendab uudistekanal BBC.

Alates 1. oktoobrist on kümned tuhanded inimesed osalenud kahes protestilaines, et nõuda leevendust tööpuudusele, lõpu tegemist korruptsioonile ja paremate teenuste osutamist.

Iraagi pealinnas Bagdadis on meeleavaldajad trotsinud oktoobri lõpus kehestatud öist liikumiskeeldu.

Ainuüksi kuu aja jooksul on kokkupõrgetes julgeolekujõududega hukkunud vähemalt 250 inimest.

Möödunud nädalal ütles Iraagi president Barham Saleh, et peaminister Adel Abdul Mahdi astub ametist tagasi juhul, kui erakondadel õnnestub nimetada konsensuslikult tema asetäitja.

Õpilased korraldasid täna koolides streike ja hoolimata kohaliku töönädala algusest jäid ka valitsusasutuste uksed suletuks - seda osaliselt just teesulgude tõttu.

"Otsustasime blokeerida teed, saatmaks valitsusele sõnumi, et jätkame aktsioone, kuni korrumpeerunud inimesed ja vargad lüüakse valitsusest välja ja võim kukub," ütles 25-aastane protestija Tahseen Nasser AFPle.

Seotud lood:

"Valitsustöötajatel siit läbi pääseda ei õnnestu - võimaldame läbipääsu ainult humanitaartöötajatele," lisas ta.

Aktsioonide epitsenter on olnud Bagdadi keskel asuv Tahriri väljak, kust protestijad on üritanud pääseda üle lähedalasuva silla kindlustatud rohelisse tsooni, kus asuvad valitsuse hooned ja välisriikide saatkonnad.