Investorid ja advokaadid kaebasid Facebooki IPO eest kohtusse

 (18)
Investorid ja advokaadid kaebasid Facebooki IPO eest kohtusse
AP/Scanpix

USA börsile läinud ettevõte Facebook sattus kolmapäeval suure rünnaku alla, kui investorid ja advokaadid esitasid hagisid sotsiaalvõrgustiku loojafirma aktsiate esmase avaliku pakkumisega seoses (IPO).

Vähemalt kolm advokaadibürood teatas, et esitas hagi Facebooki ja emissioonikorraldajate vastu, mille 16 miljardi dollariline IPO läbi kukkus. Süüdistuste kohaselt hoidsid firma garandid ja firma ise investorite eest varjul tähtsat teavet, vahendab BNS.

Facebook läks reedel börsile, korraldades USA kõigi aegade suuruselt teise IPO. Kuid aktsiad on esimese kolme kauplemissessiooni jooksul kukkunud 18 protsenti. See on viinud kahtlustusteni, et suured institutsionaalsed investorid said varjatud analüüse garantidelt, mis viis neid aktsiatest kiirelt loobuma, samas väikeinvestorid pidid kallist hinda maksma.

Hagi esitanud advokaadibürood on New Yorgi kompanii Robbins Geller Rudman & Dowd, New Yorgi ja San Francisco büroo Lieff Cabraser Heimann & Bernstein ja Los Angeleses paiknev Glancy, Binkow & Goldberg.

Turu-uuringufirma Thomson Reuters jõudis kolmapäeval järeldusele, et Facebooki väärtus on 70 protsenti väiksem kui noteerimisel ja aktsia õige hind oleks 38 dollari asemel 9,59 dollarit.

Thomson Reuters võtab arvestuse aluseks tehnoloogiasektori keskmise kasvu, mis on 10,8 protsenti.

Facebooki aktsia hinna ja kasumi suhe on ka pärast aktsia suurt kukkumist väga hea.