Interpol globaalsest terroriohust: Iraagi ja Liibüa vanglast sai põgenema mitu rünnakut kavandavat ohtlikku terroristi

 (46)
Interpol globaalsest terroriohust: Iraagi ja Liibüa vanglast sai põgenema mitu rünnakut kavandavat ohtlikku terroristi
Foto: Thomas Winje Oijord, AFP/Scanpix

Rahvusvaheline kriminaalpolitsei organisatsioon Interpol on veendumusel, et kuna Liibüa ja Iraagi vanglast sai hiljuti põgenema mitu rünnakut kavandavat ohtlikku terroristi, kuulutati välja kümnendi suurim terrorioht, mistõttu on teadmata ajaks kinni 22 Ameerika Ühendriikide diplomaatilist asutust ja kaheks järgnevaks päevaks kinni Saksamaa, Prantsusmaa ja Suurbritannia konsulaat Jeemenis.

Abu Ghraibi kinnipidamisasutusest Iraagist ja Al-Kuifiya kinnipidamisasutusest Liibüast on viimastel nädalatel põgenenud rohkem kui tuhat vangi (erinevatel andmetel koguni 1500-1600) ja Interpol on veendumusel, et just seetõttu on terrorioht kõrgeim Lähis-Idas ja Põhja-Aafrikas.

Rahvusvaheline kriminaalpolitsei organisatsioon usub, et rünnaku ohvriks võib langeda mõni lääneriikide kodanik.

Interpoli andmetel võib võimaliku terrorirünnakuga seostada mitut põgenikku ja kõigil turistidel tuleks püsida valvsatena või koguni riigist lahkuda. Washington hoiatas samuti, et "terrorioht on reaalsem kui kunagi varem ja rünnaku ettevalmistamine lõppjärgus".

LOE TÄPSEMALT: Kümnendi suurim globaalne terrorioht: turistidel soovitatakse Lähis-Idast lahkuda, lääneriigid sulgevad saatkondi, võimalik al-Qaeda rünnak