Inimsööja: mu ema liha oli liiga rasvane

 (32)
Inimsööja: mu ema liha oli liiga rasvane
Foto: Ilmar Saabas

Oma ema tapnud ja tema liha söönud Vene inimsööja karistust vähendati 9 kuuni, sest kohtu hinnangul sõi mees inimliha viimases hädas nälja tõttu, mitte sellepärast, et oleks seda eelistanud.

Sergei Gavrilov tunnistas, et kasutas osa oma mõrvatud ema jalgadest mitme nädala jooksul supi ja pasta valmistamiseks. Gavrilov väitis aga, et oli sunnitud seda tegema, sest tal oli raha otsas ja ta nälgis, vahendab Daily Telegraph.

„Liha ei maitsenud mulle,” ütles Gavrilov uurijatele. „See oli liiga rasvane.”

Lõuna-Venemaa kohus nõustus Gavrilovi seletusega ja otsustas, et töötu 27-aastane mees ei tükeldanud oma ema laipa tahtlikult. Siiski mõisteti Gavrilov süüdi mõrvas ning ta läheb 14 aastaks ja kolmeks kuuks vangi.

Seda on 9 kuud vähem kui sellise kuriteo eest tavapäraselt mõistetav 15-aastane vanglakaristus.

Gavrilovi sõnul tappis ta oma 55-aastase ema Ljubovi eelmise aasta jaanuaris, kui viimane keeldus mehele oma pensioni andmast. Raha oli plaanis maha juua ja mängida.

Gavrilov vihastas ja lõi ema telliskiviga pähe ning kägistas teda seejärel elektrijuhtmega. Surnukeha viskas mees rõdule.

Alles nädalaid hiljem, kui kogu raha oli otsas, hakkas Gavrilov rõdul külmunud surnukehast lihalõike nüsima, et näljaga toime tulla.