Inimõiguslased: Ukraina separatiste hoitakse valitsuse salavanglates

 (38)
Inimõiguslased: Ukraina separatiste hoitakse valitsuse salavanglates
Terrorismis kahtlustava isiku kinnipidamine KiievisFoto: reuters

Inimõigusorganisatsioonid Amnesty International ja Human Rights Watch teatavad, et intervjueerisid inimesi, kes vabastati hiljuti Harkivis asuvast salajasest kinnipidamisasutusest.

25. juulist 2. augustini vabastati Ukraina julgeolekuteenistuse (SBU) vanglast 12 meest ja üks naine, teatasid organisatsioonid kirjas Ukraina sõjaväeprokuratuuri juhile. Neist viis andsid inimõiguslastele tunnistusi, öeldes, et langesid ebaseadusliku kinnipidamise ja väärkohtlemise ohvriks.

23. augustil saadetud kiri avalikustati sel esmaspäeval. Inimõiguslaste teatel asub Harkivi salavanglas veel vähemalt viis inimest, kellele pole esitatud süüdistust ega võimaldatud välismaailmaga kontakti astuda.

Ukraina on salavanglate olemasolu eitanud. 21. juulil avaldasid organisatsioonid ühisraporti, kus öeldi, et lisaks Harkivile hoitakse ka Kramatorskis, Izjumis ja Mariupolis salajastes kinnipidamiskohtades inimesi, keda kahtlustatakse koostöös Donetski ja Luhanski nn separatistidega. Salavanglate pidamises on süüdistatud ka venemeelseid võitlejaid.