Infarktist taastuv senaator Bernie Sanders suurüritusel: ma olen tagasi!

 (4)
Infarktist taastuv senaator Bernie Sanders suurüritusel: ma olen tagasi!
Foto: Scanpix

USA senaator Bernie Sanders korraldas laupäeval New Yorgis tohutu kampaaniaürituse, millest võttis osa 26 000 inimest, mis on seni suurim arv demokraatidest kandidaatide seas 2020. aasta valimiste eel.

„Olen ​​rohkem kui valmis võtma ette ettevõtete eliidi ja nende väljavabandajate ahnuse ja korruptsiooni. Olen rohkem kui kunagi varem valmis looma õigluse põhimõtetel põhineva valitsust,“ ütles Sanders.

“Piltlikult öeldes,” jätkas ta, “ma olen tagasi”.

See oli Sandersi esimene kampaaniaüritus pärast hiljutist südamerabandust. Temaga ühines ka demokraadist New Yorgi kongressisaadik Alexandria Ocasio-Cortez, kes teatas ametlikult Sandersi toetamisest.

"Ajal, kui ma olin laps, kes lootis valitsuse abile, et saaksin arsti juurde minna, võitles Bernie Sanders ühetaolise tervishoiusüsteemi eest," rääkis ta. „Kui föderaalvalitsus otsustas minu ebatraditsioonilist perekonda ja sõpru diskrimineerida ja hüljata, pani Bernie Sanders oma karjääri meie nimel ohtu.“

Vermonti senaator Sandersi üritusel osalenute hulk näis ületavat ka 20 000 inimest, kes käisid septembris senaator Elizabeth Warreni kampaaniaüritusel Washington Square Parkis.