Indoneesias seitse maavärinat ja tsunamihoiatus


Indoneesias seitse maavärinat ja tsunamihoiatus
Reuters/Scanpix

Indoneesia idaosa raputas täna öösel ja hommikul seitse järjestikust 5-magnituudist ja tugevamat maavärinat. Ühe maavärina järel andsid saareriigi võimud tsunamihoiatuse.

Rahvusliku meteoroloogia, klimatoloogia ja geofüüsika valitsusest teatati RIANile, et tugevaim maavärin registreeriti kell 02.11 kohaliku aja järgi. Selle tugevuseks oli 7,4 magnituudi Richteri skaalal. USGS mõõtis aga 7,2 magnituudi, lisab AFP.

Värinakese asus 105 kilomeetri kaugusel Aru arhipelaagist loodes ja 140 kilomeetri kaugusel Paapua Uus-Guinea kagus. Hüpotsenter oli 20 kilomeetri sügavusel.

Kuigi maavärin toimus väheasustatud kohas, oli see siiski hästi tuntav lähedalasuval Maluku saarel. Selle järel anti tsunamihoiatus.

Selle tugeva maavärina eel fikseeriti veel üks - 6,6-magnituudine maavärin. Samuti kolm 5 kuni 5,7-magnituudist maavärinat.

Teated ohvritest ja suurematest purustustest esialgu puuduvad. Indoneesia presidendi esindaja stiihiate ja abiandmise küsimuses Andi Arief ütles infoportaalile Detik, et purustused polnud märkimisväärsed.