India tervishoiuminister: homoseksuaalsus on haigus, mis levib kiiresti

 (81)
India tervishoiuminister: homoseksuaalsus on haigus, mis levib kiiresti
AFP/Scanpix

India tervishoiuminister Ghulam Nabi Azad ütles, et homoseksuaalsus on haigus, mis levib riigis kiiresti. Geiseks on ministri sõnul ebaloomulik. Homoseksuaalsus dekriminaliseeriti Indias 2009. aastal.

Azad ütles esmaspäeval HIV ja aidsi alasel kohtumisel Delhis, et homoseks, mida leidub rohkem arenenud maailmas, on kahjuks saabunud Indiasse ning selliseid inimesi on seal juba märkimisväärne hulk, vahendab BBC News.

„Kuigi see on ebaloomulik, on see meie maal olemas ja levib nüüd kiiresti, mistõttu on seda raske avastada,“ ütles Azad. „Koos suhete muutumisega seksivad mehed nüüd meestega. Kuigi on kerge leida naissoost seksitöötajaid ja harida neid seksi alal, on raske ülesanne identifitseerida mehi, kes seksivad meestega.“

ÜRO tervishoiualane eriraportöör Anand Grover kritiseeris Azadi avaldust.

„On kahetsusväärne ja täiesti vastuvõetamatu, et nii lugupeetud minister ei tunne endiselt kaasa haavatavatele rühmadele nagu meestele, kes seksivad meestega,“ ütles Grover ajalehele Hindustan Times.

Ühe hinnangu järgi on üle kaheksa protsendi India homoseksuaalsetest meestest nakatunud HIV-ga. Kogu rahvastikust on nakatunuid alla ühe protsendi.