India sõdur lasi posu kaasvõitlejaid maha

 (16)
India sõdur lasi posu kaasvõitlejaid maha
AFP/Scanpix

Üks India riigipiire valvava paramilitaarse organisatsiooni Assami Kütid (Assam Rifles) liikmetest, lasi vastukäivatel põhjustel oma ülemuse ja viis kaasvõitlejat maha.

Mõrvatööga hakkama saanud Assami Küttide liige kuulub üksusesse, mis valvab India Hiina Rahvavabariigi ja Birmaga (hunta kasutab nime Myanmar) külgnevat riigipiire, teatab infokanal CNN.

Intsident juhtus India kaguosariigis Manipur. Ühe versiooni kohaselt tekkis „kütil“ tüli oma ohvitseriga ja ta lasi ta maha. Seejärel tappis ta viis kohale tormanud sõjaväekaaslast ning põgenes koos oma automaatrelva AK-47 (tuntud ka kui Kalašnikov) modifikatsiooniga. Meest otsitakse.

Infokanal BBC News täpsustab, et taolised intsidendid pole mingiks harulduseks. Assami Kütid viivad läbi pingelisi operatsioone separatistidega, kes tahavad India-Birma piirialale iseseisvat riiki rajada. Närvivapustuste ja harvade puhkuste tõttu tülitsevad „kütid“ tihti oma ohvitseridega.

Väljaande The Times of India teatel võis kuus sõdurit tapnud tulevahetus tekkida pärast seda kui kaks Assami Küttide gruppi pidasid teineteist mässulisteks.