India peatab kuuks ajaks kõik turismiviisad

 (22)
Mürgisesse sudupilve mattunud New Delhi
Näomaskiga hindu New Delhis (pilt on illustratiivne). Foto: REUTERS/SCANPIX

India peatab homsest kõik turismiviisad ning viisavaba reisimise kuni 15. aprillini.

Samuti on kuuks ajaks peatatud viisavaba reisimine. Valitsuse kolmapäevaõhtuse avalduse järgi ei puuduta muudatus diplomaatilisi viisasid ja rahvusvaheliste organisatsioonide viisasid.

Ent isegi neile, kellele lubatakse sisse lubada, võidakse kohaldada 14-päevast karantiini. Ühtlasi hoiatas valitsus "mitteoluliste reiside" eest.

Kõigil saabuvail reisijail - sealhulgas hindudel - kes tulevad Hiinast, Itaaliast, Iraanist, Lõuna-Koreast, Prantsusmaalt, Hispaaniast ja Saksamaalt või on külastanud neid pärast 15. veebruari, tuleb olla karantiinis vähemalt 14 päeva.

Eeldatavasti mõjutavad uued piirangud tugevalt India turismi-, hotelli- ja lennundussektorit.

Indias on 60 kinnitatud viirusejuhtumit. Lähipäeviks ennustatakse selle arvu suurenemist, kuna varem läbi viidud testide tulemused muutuvad kättesaadavaks.

Eesti kodanik vajab Indiasse reisimiseks viisat, võimalik on taotleda ka e-viisat.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!