India korruptsioonivastase võitluse juhti süüdistatakse korruptsioonis


India korruptsioonivastase võitluse juhti süüdistatakse korruptsioonis
Reuters/Scanpix

India korruptsioonivastast võitlust korraldava ametkonna juht PJ Thomas oli sunnitud ülemkohtu otsusega ametist lahkuma, sest teda ennast süüdistatakse korruptsioonis.

Thomas määrati valitsuse otsusega ametisse eelmisel aastal, kuid kohus tühistas ametisse määramise seoses temavastaste süüdistustega, mis ulatuvad 1992. aastasse, kui Thomas töötas riigiametnikuna, teatab BBC News.

Thomas lükkas opositsiooniparteide varasemad nõudmised tagasiastumiseks tagasi. Ta väidab, et temavastased süüdistused seoses palmiõli impordiga Kerala osariigis 1992. aastal on alusetud.

Valitsus kaitses Thomast, väites, et ei tea temavastastest süüdistustest midagi ja valitsuse komitee on tema ametisse nimetamise heaks kiitnud.

Ülemkohtu otsus tugevdab muljet, et India peaminister Manmohan Singh on nõrk ja ebatõhus juht. Singh oli sunnitud neid süüdistusi eelmisel kuul teleesinemises eitama.

Singh juhtis komiteed, mis Thomase eelmisel aastal korruptsioonivastase võitluse ametkonna juhiks nimetas.

Thomas pidi uurima miljonite dollarite varastamist Briti Rahvaste Ühenduse mänge korraldanud ametnike poolt ning väiteid, et endine telekommunikatsiooniminister on vastutav India kõigi aegade suurima skandaali eest, millega riik kaotas ligi 40 miljardit dollarit.

Küsitlus #118543