India armee väitis, et leidis lumeinimese jalajäljed

 (22)
India armee väitis, et leidis lumeinimese jalajäljed
Foto: India armee

India armee on sattunud internetis naerualuseks väite pärast, et on leidnud Himaalajas lumeinimese jalajäljed. Armee teatas eile Twitteris oma ligi kuuele miljonile jälgijale, et leidis „Makalu baaslaagris müütilise olendi „Jeti” saladuslikud jalajäljed”.

„Esimest korda on India armee mägironimisekspeditsiooni meeskond kindlaks teinud müütilise olendi Jeti saladuslike jalajälgede asukoha mõõduga 32x15 tolli Makalu baaslaagri lähedal 9. aprillil 2019. Seda tabamatut lumeinimest on varem nähtud ainult Makalu-Baruni rahvuspargis,” teatas India armee, vahendab BBC News.

Kuigi jalajäljed avastati 9. aprillil, tegi India armee avastuse avalikuks alles pärast seda, kui otsustati, et need sobivad kokku varasemate teooriatega lumeinimese kohta, teatas ajaleht Times of India.

Reageerides uskmatusele sotsiaalmeedias teatas armee, et „tõendid” Jeti kohta on „fotografeeritud” ja „antud üle vastavatele ekspertidele”.

Jeti ehk lumeinimene on legendaarne olend, kes elab väidetavalt Himaalaja kõrgemates osades. Lood tema enda või tema jalajälgede nägemise kohta on tavalised Indias, Nepalis ja Bhutanis.