Ilves Trumpile viidates: mina läksin USA-st tagasi Eestit korda tegema

 (404)
Toomas Hendrik Ilves intervjuu
Toomas Hendrik IlvesFoto: Andres Putting

Kui USA president Donald Trump kirjutas Twitteris, et kongressi naisliikmed, kes on pärit mittetoimivatest riikidest, peaksid minema tagasi ja aitama seal asjad korda teha, vastas Eesti endine president Toomas Hendrik Ilves uhkelt, et just seda ta tegigi, kirjutab Bloomberg.

Bloombergi hinnangul teeksid osa neist inimestest, kes on läinud tagasi oma esivanemate maale, USA-d juhtides palju paremat tööd kui Trump ja tema valitsuse liikmed.

Bloomberg toob välja, et Ilvese vanemad põgenesid Eestist 1944. aastal pärast Nõukogude sissetungi kõigepealt Rootsi ja siis New Jerseysse. Ta kasvas üles USA kodanikuna ja töötas USA valitsuse finantseeritud Raadio Vaba Euroopas. Ilves oli juba ammu tahtnud „minna tagasi ja teha korda” poolesajandilise Nõukogude võimu poolt sügavalt kahjustada saanud maa, kirjutab Bloomberg.

Ilves loobus USA kodakondsusest 1993. aastal, aga tal on Trumpile selge sõnum. „Täna on Eesti infrastruktuur ja avalikud teenused paremad, kuritegevuse ja korruptsiooni tase madalam kui USA-s ja ta on maailmas digitaliseerituse ja küberjulgeoleku liider,” kirjutas Ilves Twitteris. „Kellelegi ei tohiks öelda „minge tagasi”, aga „tagasi” seal võib ühel päeval olla isegi sinust eespool.”