Iltalehti: Eesti on uurinud Soomelt võimaluse kohta osta ühiselt kaitsevarustust Hiinast

 (22)
Iltalehti: Eesti on uurinud Soomelt võimaluse kohta osta ühiselt kaitsevarustust Hiinast
Foto: Maksim Šemetov, REUTERS

Soome ajaleht Iltalehti kirjutab, et Eesti valitsus on võtnud ühendust Soome valitsusega ja uurinud, kas Soome võiks tahta osta ühishankena kaitsevahendeid Hiinast.

Soome kõrgete ametnike ja poliitikute hulgas on arutatud, kas tasub Hiinale toetuda, või on autoritaarse Hiina varjatud motiiv hübriidmõjutamine. Teisisõnu mõtlevad soomlased Iltalehti teatel, kas Hiina ootab Soomelt selle eest diplomaatilisi vastuteeneid.

Iltalehti andmetel on võidule pääsemas seisukoht, et Hiinalt ostetakse tervishoiutarbeid siis, kui need ähvardavad Soomes otsa lõppeda.

Iltalehti teatab ka, et Soome presidendil Sauli Niinistöl on head suhted Hiina presidendi Xi Jinpingiga, mis osaliselt seda asja mõjutab.

Eile avas Soome oma varustuskindluslaod, kust võeti vähemalt viis miljonit erinevat kaitsevarustuse osa, et jagada need tervishoiutöötajatele üle Soome.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!