Iisraeli välisminister: suhted Lähis-Idas on keerulisemad kui labane pakk IKEA mööblit

 (37)
Iisraeli välisminister: suhted Lähis-Idas on keerulisemad kui labane pakk IKEA mööblit
Avigdor LiebermanFoto: Xinhua, Sipa USA

Pärast Palestiina riigi tunnustamist Rootsi poolt on puhkenud sõnasõjas relvaks osutunud IKEA. Iisraeli välisminister Avigdor Lieberman kuulutas nimelt, et suhted Lähis-Idas on keerulisemad kui labane pakk IKEA mööblit, millele vastas omakorda Rootsi välisminister Margot Wallström.

Iisraeli kriitika Palestiina riigi tunnustamisele Rootsi poolt on olnud terav. Välisminister Lieberman tõmbas paralleeli regioonis valitseva keerulise olukorra ja Rootsi mööblihiiglase IKEA vahel, vahendab SVT Nyheter.

Rootsi valitsus peab mõistma, et suhted Lähis-Idas on keerulisemad kui labane pakk IKEA mööblit, kuulutas Lieberman Iisraeli meediale.

Rootsi välisminister Wallström vastas neljapäeva õhtul telekanali CNN saates „The World Right Now“.

„Ma saadan hea meelega ühe labase IKEA paki, mille Avigdor Lieberman võib kokku monteerida. Ta avastab, et selleks on vaja partnerit, koostööd ja head juhendit,“ ütles Wallström CNN-i ankrule Hala Goranile.

Iisrael kutsus „konsultatsioonideks“ koju oma suursaadiku Rootsis Isaac Bachmani, kes ütles ajalehele Expressen, et selles olukorras peab Iisrael väljendama oma seisukohta teravalt ja selgelt.

Iisraeli ajaleht Haaretz kirjutas, et välisminister Lieberman kaalub suursaadik Bachmani püsivat tagasikutsumist ning diplomaatiliste suhete madalamale tasemele viimist Rootsiga.