Iisraeli peaminister Netanyahu sai ametliku süüdistuse korruptsioonis

 (25)
Iisraeli peaminister Netanyahu sai ametliku süüdistuse korruptsioonis
Benjamin NetanyahuFoto: Reuters

Iisraeli peaprokurör esitas peaminister Benjamin Netanyahule süüdistuse altkäemaksu võtmises, pettuses ja usalduse kuritarvitamises, kokku kolmes eraldi juhtumis.

Väidetavalt võttis Netanyahu vastu jõukate ärimeeste kingitusi ja jagas omapoolseid teeneid, et saada positiivsemat kajastust kohalikus meedias.

Poliitik eitab kõike ja ütleb, et ta on vasakpoolsete oponentide ja meedia poolt korraldatud "nõiajahi" ohver, kirjutab BBC.

Ta on kinnitanud, et ta ei astu tagasi ega ole ka seaduse järgi kohustatud seda tegema.

See teade tuleb keset politiliselt äärmiselt keerukaid aegu. Iisraelis on aprillis ja septembris toimunud valimised, mis pole ühelegi poliitjõule andnud piisavat enamust valitsuse moodustamiseks.

Kolmapäeval pidi Netanyahu peamine rivaal peaministrikohale, Benny Gantz tõdema, et pole suutnud parlamendis enamuse tuge leida ega moodustada koalitsiooni.

President Reuven Rivlin oli andnud talle võimaluse proovida moodustada valitsus pärast seda, kui see Netanyahulgi ebaõnnestus.

President Rivlin palus neljapäeval seadusandjatel ametlikult kokku leppida peaministrikandidaat 21 päeva jooksul, et vältida kolmandaid valimisi ühe aasta jooksul.