Iisraeli minister kardab USA-ga tülitseva Iraani rünnakut

 (18)
Iisraeli minister kardab USA-ga tülitseva Iraani rünnakut
Foto: reuters

Iisraeli kabinetiminister Yuval Steinitz hoiatas pühapäeval, et juudiriigi suhtes vaenulik Iraan võib Iisraeli rünnata, kui eskaleerub vastaseis Teherani ja Washingtoni vahel.

USA suurendas sel nädalal majanduslikku ja sõjaväelist survet Iraanile, saates laupäeval Pärsia lahte sõjalaeva, lennukikandja ja õhutõrjepatarei Patriot, vahendab uudisteagentuur Reuters.

USA president Donald Trump kutsus neljapäeval Teherani üles astuma kõnelustesse tuumaprogrammist loobumise üle, tõdedes, et sõjalise konflikti puhkemist ei saa välistada.

Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu valitsus, mis toetab president Trumpi jõulist lähenemist oma peamise vaenlase vastu, on jäänud sedapuhku üha kasvavatest pingetest suures osas kõrvale.

„Olukord Pärsia lahes on üha tulisem,” hoiatas energeetikaminister Steinitz, kes kuulub ka riiklikku julgeolekukabinetti. „Kui Iraani ja Ameerika Ühendriikide või Iraani ja selle naabrite vahel on mingisugune segadus, ei saa välistada, et nad asuvad tegutsema Gazas läbi Hizbollah'i jt või isegi, et nad püüavad otse Iraanist Iisraeli rakette tulistada.”

Teadaolevalt rahastab Iraan islamistlikke äärmusorganisatsioone Iisraeli piiridel, sh Gazas.