Iisraeli luureminister: me oleme Iraani presidendi sõnu valesti tsiteerinud

 (33)
Iisraeli luureminister: me oleme Iraani presidendi sõnu valesti tsiteerinud
AP/Scanpix

Iisraeli luure ja aatomienergia minister ning asepeaminister Dan Meridor tunnistas intervjuus telekanalile Al Jazeera, et Iraani presidendile Mahmoud Ahmadinejadile omistatud kuulsat tsitaati vajaduse kohta pühkida Iisrael maailmakaardilt, pole viimane tegelikult kunagi öelnud.

„Ta pole midagi sellist kunagi öelnud,“ ütles Meridor, kuid rõhutas, et Iraani juhtkond nimetab tema riiki vähkkasvajaks, mis tuleb eemaldada, ning kuulutab, et Iisrael on loomuvastane moodustis, mis on hukkumisele määratud, ning et see riik ei ole legitiimne ja ei tohiks eksisteerida, vahendab Lenta.ru.

Varem on Iisraeli juhid, eriti peaminister Benjamin Netanyahu öelnud korduvalt oma suhtumist Iraani selgitades, et riigil, mis püüdleb Iisraeli maailmakaardilt pühkimise ja uue holokausti korraldamise poole, ei ole õigust oma tuumaprogrammi, eriti sõjalise, arendamisele.

Ahmadinejad ise on mitmel korral öelnud, et tema sõnu on valesti tõlgitud ja mõistetud. 2008. aastal ütles ta, et ei pidanud silmas mitte küsimuse sõjalist, vaid poliitilist ja humanitaarset lahendust – referendumit Palestiinas ja Iisraelis – mis peaks viima selleni, et minema pühitaks sionistliku režiimi kõik kuriteod. Ahmadinejad ütles, et Iisraeli rünnata pole Teheranis keegi kavatsenud ega kavatsegi.