Iisrael vastas Hamasi rakettidele ja miinidele rünnakulainega Gazas

 (32)
Iisrael vastas Hamasi rakettidele ja miinidele rünnakulainega Gazas
Foto: Dawoud Abo Alkas \ apaima/SIPA

Iisrael andis täna lööke Gazale vastuseks umbes 180 raketile ja miinile, mis tulistati Gazast Iisraeli. Hukkus kolm palestiinlast, sealhulgas väike laps.

Tegemist oli kolmanda suurema vastasseisu ägenemisega alates juulist ja see leidis aset vaatamata ÜRO ametnike ja Egiptuse katsetele sõlmida Iisraeli ja Gazat valitseva islamistliku liikumise Hamas vahel pikaajaline relvarahu, vahendab AFP.

Alates eile õhtust raputasid Gazat tulekerad ja plahvatused ning tõusis suitsu.

Lähedal asuvates Iisraeli kogukondades kiirustasid elanikud aga pommivarjenditesse.

Enamik Gazast välja lastud rakette kukkusid lagedatesse kohtadesse, aga vähemalt kaks tabas Iisraeli linna Sderoti, kus öö läbi kõlasid õhuhäiresireenid.

Meditsiiniallikad teatasid vähemalt neljast haavatust Iisraeli haiglates, kelle hulgas oli 30-aastane tailanna, kes sai keskmisi kuni raskeid vigastusi Gazaga piirnevas Eshkoli piirkonnas.

Iisraeli kaitsevägi teatas seitsmest haavata saanud tsiviilisikust.

Gazas hukkunute hulgas olid 23-aastane Enas Khammash ja tema 18-kuune tütar Bayan, teatas sealne tervishoiuministeerium. Nad hukkusid õhurünnakus Gaza keskosas Jafarawis. Naise abikaasa sai haavata. Ministeeriumi teatel oli Khammash ka rase.

Seotud lood:

Rünnakutes hukkus ka üks Hamasi võitleja ja 12 sai haavata.

Rakette ja miine lendas Iisraeli ka täna hommikul ning jätkusid ka Iisraeli rünnakud Gazas.

Iisraeli kaitsevägi teatas, et võttis sihikule üle 150 Hamasi objekti, sealhulgas sõjalised kompleksid ja relvade valmistamise kohad.

Iisraeli sõjaväe andmetel lendas Iisraeli umbes 180 raketti ja miini. 30 neist lõikasid vahelt õhutõrjesüsteemid.