Ida-Ukraina lennukatastroofi on uurinud ka eradetektiiv, millega seoses toimusid läbiotsimised

 (20)
Ida-Ukraina lennukatastroofi on uurinud ka eradetektiiv, millega seoses toimusid läbiotsimised
Foto: Maksim Blinov, RIA Novosti

Saksa ja Šveitsi võimud on korraldanud läbiotsimisi ja konfiskeerinud dokumente, sest saadi teada, et Ida-Ukraina lennukatastroofi on uurinud ka Saksa eradetektiiv, teatasid Hollandi ametnikud ja meedia teisipäeval.

Eelmisel nädalal konfiskeeritud materjali hulgas on „ilmselt plahvatusohtlikud paberid“, mis Hollandi uurijate lootuse kohaselt kitsendab 2014. aasta tragöödia võimalike süüdlaste ringi, vahendab AFP Hollandi ajalehte De Telegraaf.

Kõik pardal olnud 298 inimest hukkusid, kui Amsterdamist Kuala Lumpurisse teel olnud Malaysia Airlinesi lend MH17 Vene päritolu õhutõrjeraketiga Buk Ida-Ukraina sõjatsoonis alla tulistati. Enamik hukkunutest olid hollandlased.

„On võimalik, et võimalikud süüdlased MH17 allatulistamise taga on olnud detektiivibürooga kontaktis,“ teatas De Telegraaf, viidates Hollandi abipalvele Šveitsi võimudele.

Seotud lood:

Hollandi ajalehe teatel maksis rikas annetaja, kelle identiteet on teadmata, eradetektiivile umbes 17 miljonit eurot katastroofi põhjuste uurimiseks.

Detektiiv Josef R. alustas asja uurimist kaks kuud pärast katastroofi. Alguses lubati talle tasuks umbes 30 miljonit eurot.

„Me loodame selle kohta informatsiooni saada. Seetõttu toimus tema kodus läbiotsimine,“ ütles Hollandi prokuratuuri esindaja Wim de Bruin AFP-le.

Pärast eradetektiivi kodu läbiotsimist Põhja-Saksamaal Bad Schwartaus tühjendati ka ühes Zürichi pangas olnud hoiulaegas ja konfiskeeriti selle sisu.

„Me ei tea tegelikult, mis laekas oli. Šveitsi kohtunik peab nüüd otsustama, kas selle sisu võib Hollandi ametnikele üle anda,“ ütles de Bruin.