Hongkongi valitsusjuht teatas meeleavaldused esile kutsunud väljaandmiseelnõu tagasivõtmisest

 (6)
Hongkongi valitsusjuht teatas meeleavaldused esile kutsunud väljaandmiseelnõu tagasivõtmisest
Carrie LamFoto: Jae C. Hong, AP

Hongkongi valitsusjuht Carrie Lam ütles, et võtab täielikult tagasi meeleavaldused esile kutsunud väljaandmiseelnõu. Aprillis esitatud eelnõu oleks lubanud kuritegudes kahtlustatavaid Mandri-Hiinale välja anda.

Eelnõu menetlemine peatati juunis, kui Lam nimetas seda „surnuks”, aga ei võtnud tagasi, vahendab BBC News.

Eelnõu täielik tagasivõtmine on meeleavaldajate üks viiest põhinõudmisest. Nüüd aga nõutakse juba täielikke demokraatlikke õigusi.

Esmaspäeval lekkisid audiosalvestused, millel oli kuulda, kuidas Lam süüdistas ennast Hongkongi poliitilise kriisi tekitamises ja ütles, et sellise tohutu segaduse tekitamine on andestamatu.

Väljaandmiseelnõu kutsus kriitika esile kohe, kui seda aprillis esitleti. Oponendid ütlesid, et see õõnestab Hongkongi õiguslikke vabadusi ja seda võidakse kasutada Pekingi kriitikute hirmutamiseks või vaigistamiseks.

Hongkongis on nüüd juba 14. nädalat järjest meeleavaldused ja nädalavahetusel esines taas vägivalda politseinike ja aktivistide vahel.

Enne Lami avaldust ütles juhtiv demokraatiameelne aktivist Joshua Wong, et väljaandmiseelnõu tagasivõtmine on liiga vähe liiga hilja, ning nõudis meeleavaldajate kõigi nõudmiste täitmist.