Hongkongi uue julgeolekuseaduse alusel vahistati meediamagnaat Jimmy Lai

 (7)
Hongkongi uue julgeolekuseaduse alusel vahistati meediamagnaat Jimmy Lai
Foto: VERNON YUEN, EPA

Hongkongis vahistati uue julgeolekuseaduse alusel meediamagnaat Jimmy Lai ja tema ajalehe toimetus otsiti läbi väidetava kokkumängu pärast välisjõududega. Tegemist on seni kõige väljapaistvama vahistamisega uue julgeolekuseaduse alusel.

Lai on olnud väljapaistev demokraatia eest võitleja ja eelmisel aastal toimunud meeleavalduste toetaja, vahendab BBC News.

Veebruaris esitati 71-aastasele Laile, kellel on ka Suurbritannia kodakondsus, süüdistus ebaseadusliku kogunemise korraldamises ja hirmutamises.

Hiina riiklik väljaanne Global Times nimetas Laid täna rahutuste toetajaks ja väitis, et tema väljaanded on õhutanud viha, levitanud kuulujutte ning mustanud aastaid Hongkongi juhte ja Mandri-Hiinat.

Global Times teatas veel, et lisaks Laile on vahistatud tema kaks poega ja Next Digitali kaks kõrgetasemelist juhti.

Hulgaliselt politseinikke sisenes Lai ajalehe Apple Daily hoonesse, mida asuti läbi otsima.

Politsei kinnitas Facebookis, et välisjõududega kokkumängus ja muudes kuritegudes kahtlustatuna vahistati seitse meest vanuses 39-72 aastat. Laid otseselt siiski ei nimetatud.

Seotud lood:

Lai varade väärtuseks hinnatakse enam kui miljard dollarit.

Oma algse varanduse teenis Lai rõivatööstuses, aga läks hiljem üle meedia valdkonda ja asutas ajalehe Apple Daily, mis on olnud Hongkongi ja Hiina juhtkonna suhtes sageli kriitiline.

Lai on ka isiklikult Hongkongi meeleavaldustes aktiivselt osalenud.