Hollandi parteijuht lubas taas korraldada prohvet Muhamedi karikatuuride võistluse

 (53)
Hollandi parteijuht lubas taas korraldada prohvet Muhamedi karikatuuride võistluse
Foto: AFP

Hollandi parempopulistliku Vabaduspartei (PVV) immigratsioonivastane juht Geert Wildersi avaldas nädalavahetusel taas soovi korraldada islamiprohvet Muhamedi pilkavate karikatuuride võistlus.

Wilders kutsus oma Twitteri kontol inimesi saatma talle prohvet Muhamedist satiirilisi joonistusi, hoolimata sellest, et varasemalt on teda korduvalt ähvardatud selle eest tappa, vahendab uudisteagentuur Reuters.

"Sõnavabadus peab vägivalla ja islami fatwade (islamiseadustest lähtuvate otsuste) suhtes peale jääma," säutus Wilders laupäeval oma Twitteri kontol.

Vabaduspartei juhi sõnul tahab ta karikatuurivõistluse korraldada Hollandi parlamendi alamkojas.

2018. aastal tuli mehel vastavasisulisest karikatuurivõistlusest loobuda, kui politsei teatas, et pidas kinni pakistanlasest mehe, kes kavadas poliitiku tapmist.

Otsuse teatamisest möödus toona päev, kui afgaani mees pussitas Amsterdami pearaudteejaamas kaht USA turisti, põhjendades oma tegevust sooviga kaitsta prohvet Muhamedi.

Islami püha sunna (Koraani järel tähtsuselt järgmine islami õiguse allikas -toim) keelab prohvet Muhamedi kujutamise piltidel.

Wilders on juba pikemat aega ähvarduste tõttu politseinike ööpäevaringse kaitse all.