Hollandi leht: uues pagulaste jaotusplaanis säästetakse Balti riike, Eesti osa on 373 inimest


Hollandi leht: uues pagulaste jaotusplaanis säästetakse Balti riike, Eesti osa on 373 inimest
Foto: STOJAN NENOV, REUTERS

Euroopa Komisjon säästab Balti riike ja mõningaid Euroopa Liidu lõunapoolseid liikmesriike oma ettepanekus 120 000 asüülitaotleja jaotamise kohta, selgub seni veel konfidentsiaalsest jaotamisvalemist, mida esitlevad kolmapäeval Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ja asepresident Frans Timmermans ning mille on oma valdusse saanud Hollandi ajaleht De Volkskrant.

Uues Brüsseli jaotamisvalemis Eesti, Läti ja Leedu osa enam kui poolitatakse, samas kui teised liikmesriigid, näiteks Holland, Saksamaa ja Prantsusmaa peavad selle arvelt rohkem põgenikke vastu võtma, kirjutab De Volkskrant.

Seotud lood:

Uue jaotamisvalemiga tahab Euroopa Komisjon Hollandi lehe teatel vaigistada Brüsseli asüülikvootide kõige karmimaid kriitikuid.

Uus jaotamisvalem säästab De Volkskranti teatel riike, kus on seni vähe asüülitaotlejaid. Eeskätt Balti riigid kaebasid, et esimese 40 000-lise grupi asüülitaotlejate jaotamine viib nende riikide kodanike kultuurišokini, kirjutab De Volkskrant. Vastuseis oli nii suur, et kohuslik jaotamine tuli asendada vabatahtlikul alusel jaotamisega.

Lisaks Balti riikidele vähendatakse varasema jaotusvalemiga võrreldes ka Tšehhi, Slovakkia, Portugali, Malta ja Luksemburgi osa, kirjutab De Volkskrant.

De Volkskranti andmetel peaks Eesti vastu võtma 373 pagulast, Läti 526 ja Leedu 780.

Saksamaale on ette nähtud 31 443, Prantsusmaale 24 031, Hispaaniale 14 931, Poolale 9287 ja Hollandile 7214 põgenikku.