Holland kinkis kurjale Venemaale lepituseks pool miljonit lillesibulat

 (33)
Holland kinkis kurjale Venemaale lepituseks pool miljonit lillesibulat
Foto: Ilmar Saabas

Holland saatis Venemaale enam kui pool miljonit lillesibulat, mis on väidetavalt iluaianduskultuuri ajaloo suurim kingitus. Riigisekretär Sharon Dijksmal oli koos Venemaa valitsuse delegatsiooniga au tulbid, hüatsindid, nartsissid, liiliad ja krookused Peterburi lähedal asuva Peterhofi palee direktsioonile üle anda.

Kingitus tehti suurte pingete ajal Hollandi ja Venemaa suhetes, mille põhjustas Vene diplomaadi vahistamine Haagis. Naabrid kaebasid selle üle, kuidas diplomaat oma lapsi kohtleb, mistõttu Hollandi politsei ta laupäeval arreteeris, vahendab Nieuws.nl.

Venemaa president Vladimir Putin nõudis Hollandilt vabandust, mille ta sai kolmapäeva pärastlõunal välisminister Frans Timmermansilt.

Dijksma on koos Hollandi põllumajandussektori esindajatega Venemaal, et edendada põllumajandustoodete kaubandussuhteid. „Lillekingitus on süboliks nendele tähtsatele kaubandussuhetele, mis Hollandil kui põllumajanduse alal maailmatasemel tegijal Venemaaga on,“ ütles Dijksma.

Venemaa ähvardas alles kolmapäeval peatada Hollandi tulpide impordi. Venemaa põllumajandustoodete järelevalveamet Rosselhoznadzor teatas kolmapäeval, et kaalub Hollandi tulpide impordi peatamist, sest Hollandi taimede kohta olevat esitatud terve rida kaebusi, eelkõige pidavat need olema nakatunud kahjuritega.