Hoiatus sakslastele: kui te homme hästi ei käitu, olete esmaspäevast kodus kinni

 (15)
Hoiatus sakslastele: kui te homme hästi ei käitu, olete esmaspäevast kodus kinni
MünchenFoto: Sachelle Babbar, ZUMAPRESS.com

Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli esindaja teatas, et elanikkonna käitumine homme mõjutab otsustavalt seda, kas valitsus kehtestab esmaspäevast liikumiskeelu.

„Laupäev on otsustav päev ja me hoiame sellel hoolikalt silma peal,“ teatas liidukantsleri personaliülem Helge Braun ajakirjale Der Spiegel.

„Kui inimesed kasutasid tavaliselt oma nädalalõppe sõprade ja sugulastega suhtlemiseks, siis praegu ei ole see lubatud väljaspool perekonna tuumikut,“ lisas Braun. „Kui seda ei juhtu, võib juhtuda, et liidumaad peavad võtma tarvitusele edasised meetmed, mida me tahaksime vältida.“

Koolid, lasteaiad, baarid, ööklubid ja mittehädavajalikud poed on suuremas osas Saksamaast suletud olnud alates teisipäevast. On püütud leida „kolmas tee“ täieliku lukustamise ja lõdvemate piirangute vahel, mida praktiseerivad Suurbritannia ja Holland.

Pühapäeva õhtul peab Merkel telefonikonverentsi Saksamaa 16 liidumaa peaministritega, kus arutatakse täielikku lukustamist.

Oma lukustamisplaanidest on juba teatanud Freiburgi ja Leverkuseni linnad.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!