Hispaanias loodetakse, et koroonakriisi haripunkt saabub mõne päeva pärast

 (5)
Hispaanias loodetakse, et koroonakriisi haripunkt saabub mõne päeva pärast
AFP

Hispaania terviseametnik Enrique Ruiz Escudero kinnitas kohalikus meedias, et koroonakriisi kõrgpunkt saabub ilmselt nädala keskel ja siis hakkab juhtumite arv stabiilselt langema, kajastab CNN.

Escudero hindas, et iga päev lisandub praegu väga suur hulk juhtumeid, aga edaspidi iga päevaga loodetavasti aina vähem. Ta viitas, et prognooside tegemisel on arvestatud haiguse kahenädalase peiteaja ning eriolukorra kehtestamisega. Üle riigi on rakendatud rangeid isolatsioonikorraldusi ning kõik haridusasutused on suletud.

Praegu on olukord Hispaanias üpris drastiline. Haigestunud on kokku üle 33 000 inimese, surnud 2182. Escudero kinnitas, et ainuüksi Madridis on haigestunud 600 tervishoiutöötajat, veel 1400 on praegu kodus karantiinis, kuna puutusid vahetult nakatunutega kokku, kaitsevahendeid sel hetkel kasutamata.

Pealinna lähistel on igas viiendas hooldekodus registreeritud viirusejuhtumeid. Viirus on teatavasti eriti ohtlik eakamate inimeste puhul.

Viimastel andmetel kasvas nakatunute arv ööpäevaga 4321 juhtumi võrra. Arv on sarnane eelmistele päevadele, ent samas on näha, et nakatunute koguhulka arvestades on protsentuaalne kasv varasemast veidi väiksem.

Peale avalike asutuste sulgemise on riigis üle nädala kehtinud peaaegu täielik liikumiskeeld, mis hõlmab ka tervisejooksu ja jalgrattasõitu. Valitsuse nakkusevastast võitlust koordineeriv epidemioloog Fernando Simón tõdes eelmise nädala lõpus, et riik on olnud lukus veel liiga vähe aega, et selle positiivne mõju end tunda annaks.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!
Küsitlus #118543