Hispaania sõdurid on avastanud hooldekodudest hüljatud ja surnud eakaid

 (8)
Hispaania sõdurid on avastanud hooldekodudest hüljatud ja surnud eakaid
Foto: FERNANDO VILLAR, EPA

Võitlusse koroonaviirusega appi saadetud Hispaania sõdurid on leidnud hooldekodudest hüljatud ja mõnikord surnud eakaid patsiente.

Armeele on antud ülesanne aidata hooldekodude desinfitseerimisel. Hispaania hooldekodudes on registreeritud kümneid Covid-19 surmajuhtumeid, vahendab AFP.

„Me kavatseme olla ranged ja paindumatud, kui tegeleme sellega, kuidas vanu inimesi nendes elukohtades koheldakse,“ ütles Hispaania kaitseminister Margarita Robles intervjuus eratelekanalile Telecinco. „Armee leidis teatud visiitide käigus mõned vanad inimesed täiesti mahajäetuna, mõnikord isegi surnuna oma vooditest.“

Hispaania peaprokurör teatas juurdluse alustamisest.

Koroonaviirusesse surnute arv Hispaanias jõudis eile 2182-ni. 24 tunniga suri 462 inimest, selgub tervishoiuministeeriumi numbritest.

Madridi kaubanduskeskuse Palacio de Hielo ehk Jääpalee uisuväljak muudeti samal ajal ajutiseks surnukuuriks, et saada hakkama hüppeliselt kasvanud surmajuhtumitega pealinnas, teatas Madridi linnavalitsuse esindaja AFP-le.

Varem teatas linnavalitsus, et linna 14 kalmistut lõpetavad surnukehade vastuvõtmise, sest personalil ei ole asjakohast kaitsevarustust.

„See on ajutine ja erakorraline meede, mis on mõeldud leevendama ohvrite perekonnaliikmete valu ja olukorda Madridi haiglates,“ teatati linnavalitsusest ajutise surnukuuri kohta uisuväljakul.

Seotud lood:

Selle lähedal asuv konverentsikeskus on aga muudetud koroonaviiruse patsientide välihaiglaks, milles hakkab olema 5500 voodikohta.

Hispaania tervishoiuministri Salvador Illa sõnul on hooldekodud valitsuse absoluutne prioriteet.

„Me tegeleme nende keskuste kõige hoolikama jälgimisega,“ ütles Illa.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!
Küsitlus #118543