Hispaania peaminister Sánchez: tulekahju hakkab kontrolli alla saama

 (11)
Hispaania peaminister Sánchez: tulekahju hakkab kontrolli alla saama
Foto: Mariscal / POOL, EPA

Hispaania on lähedal koroonaviiruse puhangu kõige hullemast hetkest ülesaamisele, teatas peaminister Pedro Sánchez, kui parlament arutas eriolukorra pikendamist.

„Tulekahju hakkab kontrolli alla saama,“ ütles Sánchez parlamendi ees esinedes ja lisas, et riik saab viiruse üle täieliku võidu, vahendab BBC News.

Hispaanias on kõige rohkem nakatunuid Euroopas – 152 446. Tänaseks on seal teatatud 15 238 surmajuhtumist.

Viimase 24 tunni jooksul oli Hispaanias 683 surmajuhtumit (päev varem 757).

Nakatumisjuhtumite arvult on Hispaania maailmas USA järel teisel kohal. USA-s on juhtumeid üle 400 000.

Parlament arutab Hispaanias eriolukorra pikendamist 26. aprillini ehk inimeste kodus hoidmist veel kaks nädalat. Oodatakse, et see kiidetakse heaks.

Piirangumeetmed on Hispaanias Euroopa ühed karmimad, aga Sánchezi sõnul on need aidanud nakatumistempot drastiliselt vähendada.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!