Hispaania peaminister: ELi ellujäämine sõltub selle vastusest koroonaviirusest tingitud krahhile

 (26)
Hispaania peaminister: ELi ellujäämine sõltub selle vastusest koroonaviirusest tingitud krahhile
Foto: AFP

Hispaania peaminister Pedro Sánchez hoiatas pühapäeval, et Euroopa Liidu ellujäämine on kaalul, arvestades, et piirkonda on tabanud suurim kriis alates Teisest maailmasõjast. Ta kutsus blokki viivitamatult üles rakendama oma nn Marshalli plaani majanduse päästmiseks.

Kui solidaarselt ei tegutseta, võib see liidu tuleviku rikkuda, hoiatas Sánchez oma avalduses. "Euroopa peab üles ehitama sõjajärgse majanduse ja edendama Euroopa vastupanuvõimet, rekonstrueerimist ja taastamist," ütles ta.

Ta kordas oma üleskutset "koroonavõlakirjade" ehk Euroopa Liitu toetatavate võlainstrumentide rakendamiseks ning ka Euroopa Marshalli plaani käikulaskmiseks, mis hõlmaks suuri riiklikke investeeringuid koroonakriisist laastatud majanduse elavdamiseks.

"Euroopa Liit sündis hävingu ja konfliktide tuhast," ütles Sánchez. "Me võtsime õppust ajaloost ja mõistsime midagi väga lihtsat: kui me kõik ühiselt ei võida, siis lõpuks me kõik kaotame."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!