Hispaania päevane surnute arv tõusis pärast neli päeva kestnud langust taas

 (19)
Hispaania päevane surnute arv tõusis pärast neli päeva kestnud langust taas
Foto: PAU BARRENA, AFP

Hispaanias registreeriti viimase 24 tunniga 743 uut koroonaviirusega seotud surmajuhtumit, teatas tervishoiuministeerium. Arv kasvas esimest korda pärast neli päeva kestnud langust.

Surmade arvu kasvu tuleb siiski suhtuda ettevaatlikult, sest pühapäeviti ja esmaspäeviti on kogu kriisi vältel olnud probleeme andmete edastamisega, vahendab El País.

Kokku on Hispaanias surmajuhtumeid nüüd 13 798 ja nakatumisjuhtumeid 140 510.

Jätkuvalt on raske olukord Kataloonia hooldekodudes, kus alates reedest on surnud 338 inimest. Kokku on Kataloonia hooldekodudes surnud 909 elanikku ja positiivse proovi andnud 1700.

Hispaanias ei ole veel päris selge, kuidas kavatsetakse toimima panna üks tähtsamaid meetmeid koroonaviiruse leviku aeglustamiseks: sümptomiteta inimeste isoleerimine hotellidesse ja mujale. Eile ütles tervishoiuminister Salvador Illa, et isolatsioon hakkab olema vabatahtlik.

Justiitsminister Juan Carlos Campo teatas aga hiljem, et valitsus kaalub õiguslikke meetmeid end isoleerimast keelduvate inimeste vastu. Valitsuse allikate teatel ei ole lõplikku otsust langetatud.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!