Hispaania leht: Peruu narkootikumide uus suur kaubatee Euroopasse kulgeb läbi Balti riikide

 (65)
Hispaania leht: Peruu narkootikumide uus suur kaubatee Euroopasse kulgeb läbi Balti riikide
Foto: ENRIQUE CASTRO-MENDIVIL, REUTERS

Peruu ametnike teatel kulgeb narkootikumide Euroopasse toimetamise uus suur kaubatee läbi Balti riikide, kust uimastid liiguvad edasi atraktiivsematele turgudele, kirjutab Hispaania ajaleht El País.

Peruu narkootikumidevaba arengu ja elu komisjoni (DEVIDA) nõunik Alberto Hart ütles, et Peruus on colombialasi, kes töötavad Mehhiko narkokartellide, näiteks Sinaloa kartelli, ja Ida-Euroopa maffia heaks, kirjutab Hispaania ajaleht El País.

Hart ütles, et Peruu välisministeeriumi selle sektoriga tegeleva diplomaadi sõnul läheb 60 protsenti Peruu narkootikumidest Euroopasse. Uut suurt kaubateed mööda liiguvad narkootikumid alla neelatuna või pagasis lennujaama kaudu Balti riikidesse Leedusse, Eestisse ja Lätisse ning sealt edasi lähevad narkootikumid atraktiivsematele turgudele: Itaaliasse, Prantsusmaale, Hispaaniasse ja Suurbritanniasse.

ÜRO narkootikumidevastase võitluse büroo teatel on Peruu maailma suurim kokatootja.

DEVIDA hinnangul osaleb narkootikumide tootmise ja vahendamise ketis Peruu Apurímaci ja Ene jõgede orus, kus toodetakse 50 protsenti riigi uimastitest, 60 000 inimest ja 12 000 perekonda.