Hispaania lapsed lubatakse peagi tunniks päevas õue jalutama ja mängima

 (4)
Hispaania lapsed lubatakse peagi tunniks päevas õue jalutama ja mängima
Foto: Jack Abuin/ZUMAPRESS.com

Hispaania valitsus avaldas täna rohkem üksikasju selle kohta, mida tähendab piirangute lõdvendamine laste jaoks, kes on olnud kodudes kinni alates 14. märtsist.

Alates pühapäevast lubatakse kuni 14-aastased lapsed õue jalutama ja mängima üheks tunniks päevas kella 9 ja 21 vahel, vahendab Guardian.

Lapsed peavad jääma kilomeetri raadiusse kodust ja alati peab kaasas olema täiskasvanu, kes võib korraga välja viia kuni kolm last.

Pargid ja avalikud mänguplatsid jäävad suletuks, aga lastel on lubatud kaasa võtta mänguasju, palle ja tõukerattaid.

„Lastel lubatakse joosta ja hüpata ja harjutusi teha, aga tuleb järgida sotsiaalse distantsi hoidmist,” ütles Hispaania asepeaminister Pablo Iglesias.

Iglesiase sõnul lubatakse maal elavatel lastel jalutada ringi ja käia metsas, aga ikkagi tuleb hoida sotsiaalset distantsi. Palaviku või Covid-19 sümptomitega lapsed peavad koju karantiini jääma.

Hispaanias registreeriti viimase ööpäevaga 4635 uut nakatumis- ja 440 surmajuhtumit, mida oli eilsete arvudega võrreldes veidi rohkem. Kokku on Hispaanias 213 024 nakatumis- ja 22 157 surmajuhtumit.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!