Hirmul 5-aastane tüdruk pages, mudilane süles, 35-kraadises külmas sokkide väel pea kilomeetri kaugusel elavate naabrite juurde

 (75)
Hirmul 5-aastane tüdruk pages, mudilane süles, 35-kraadises külmas sokkide väel pea kilomeetri kaugusel elavate naabrite juurde
Foto: SIPA

Üksinda kodus olnud ja elektrikatkestuse tõttu kartma hakanud 5-aastane tüdruk põgenes Alaskal -35°C külmaga kodust, asudes koos oma mudilasest vennaga teele pea kilomeetri kaugusel elava naabri juurde.

Alaska politsei sai Venetie külast väljakutse pärast seda, kui külmakahjustustega viieaastane tüdruk ning ühe ja poole aastane poiss saabusid oma kodust poole miili kaugusel elava (umbes 800 meetrit -toim) naabri ukse taha riietatuna õhukestesse rõivastesse. Jala otsas ei olnud neil ka jalanõusid, vaid ainult sokid, vahendab uudistekanal Sky.

37-aastane Julie Peter, laste ema, võeti veel samal päeval vahi alla kahtlustatuna oma laste heaolu ohtu panemises.

"Venetiest pärit 37-aastane Julie Peter võeti vahi alla oma alaealiste laste heaolu ohtu seadmises süüdistatuna. Uurimise käigus selgus, et tema viieaastane tütar ja 18-kuune poeg olid kodus ilma täiskasvanu järelevalveta," ütles politsei pressiesindaja ajakirjanikele. "Viieaastane tüdruk hakkas kartma, kui elektriühendus katkes, ja pages, jalas sokid, seljas õhukesed riided, koos oma vennaga naabrite juurde poole miili kaugusel," selgitas ta.

Venetie on väike Alaska küla, kus elab umbes 175 inimest.