Hind rahu eest? Kim Jong-un nõuab USAlt kohtumise ajaks 5000-eurost sviiti

 (46)
Kim Jong-un
Kim Jong-unFoto: Valery Sharifulin, ITAR-TASS

Põhja-Korea juht Kim Jong-un ei kavatse elada tagasihoidlikult ega ka oma raha eest, kui väisab järgmisel kuul Singapuri, et kohtuda USA president Donald Trumpiga.

Ajaleht The Washington Post kirjutab, et USA üritab välja mõelda, kes tasub tippkohtumise ajal Kimi majutuse eest: kas seda tuleks teha ameeriklastel endal või võiks kulutusi kanda võõrustajariik Singapur.

Valge Maja personaliülema asetäitja Joe Hagini ja Kimi de facto personaliülema Kim Chang-soni vestlustest tuli välja, et Põhja-Korea keeldub oma delegatsiooni hotelliarvet kinni maksmast, nõudes pelgalt kümme päeva enne kohtumise toimumist luksuslikku majutamist viietähehotelli Fullerton presidendisviiti, mille eest tuleb välja käia enam kui viis tuhat eurot.

Üks põhjustest, miks Põhja-Korea omapoolsetest kulutustest vabaneda üritab, on nende äärmiselt kehv majanduslik seis, mis tuleneb karmidest majanduslikest sanktsioonidest.

USAl ei ole otseselt arve tasumise vastu midagi, märgib ajaleht, kuigi eelnevalt tahetakse siiski uurida, ega see ei lähe vastu rahandusministeeriumi sanktsioonidega, ja kas ei oleks lihtsam, kui seda saaks teha ka võõrustajariik Singapur.