Hillary Clinton õnnitles kogu maailma 100. naistepäeva puhul

 (17)
Generated by  IJG JPEG Library
AFP/Scanpix

USA riigisekretär Hillary Clinton õnnitles rahvusvahelist üldsust rahvusvahelise naistepäeva puhul ning rõhutas naiste rolli tänapäeva maailmas.

„8. märtsil on rahvusvahelise naistepäeva 100. aastapäev. USA jätkab naiste muutmist meie välispoliitika nurgakiviks. See pole mitte ainult õige tegevus, vaid ka tark tegevus. Naised ja tüdrukud juhivad meie majandusi. Nad loovad rahu ja õitsengut. Nendesse investeerimine tähendab investeerimist ülemaailmsesse majandusarengusse, poliitilisse stabiilsusse ja suuremasse rikkusse kõigi jaoks kogu maailmas,” ütles Clinton RIA Novosti vahendusel.

Rahvusvahelise naistepäeva tähistamiseks, mis põhines USA rahvuslikul naistepäeval, tegi esimesena ettepaneku mõjukas Saksamaa sotsialist ja naiste õiguste eest võitleja Clara Zetkin 1910. aastal. Zetkin mõtles seda üleskutsena kõigile naistele üle maailma oma õiguste eest võitlemiseks.

„Tähistagem seda päeva, leides viise, kuidas kindlustada naiste ja tüdrukute ligipääs haridusele, tervishoiule, töökohtadele ja laenudele ning kaitsta nende õigust elada ilma vägivallata,” ütles Clinton.