Hiinas saadi nädal pärast kaevandusplahvatust lõksu jäänud kaevuritelt sõnum

 (1)
Hiinas saadi nädal pärast kaevandusplahvatust lõksu jäänud kaevuritelt sõnum
Foto: Wang Kai via www.imago-images.de

Päästjate teatel on 12 kaevurit, kes jäid eelmisel nädalal pärast plahvatust Hiina kullakaevandusse lõksu, endiselt elus. Riikliku meedia teatel saatsid nad sõnumi, milles palusid seitse päeva pärast õnnetust mitte lõpetada püüdeid nendeni jõuda.

Veel kümne pärast plahvatust kadunuks jäänud kaevuri saatus on teadmata, vahendab BBC News.

22 kaevurit jäi lõksu Shandongi provintsis Yantai lähedal asuvasse Hushani kaevandusse 10. jaanuaril pärast seda, kui plahvatus kahjustas ehitusjärgus kaevanduse väljapääsu ja kommunikatsioonisüsteemi.

Hiina riigimeedia teatel õnnestus päästjatel mõnede kaevuritega kitsa šahti kaudu kontakti saada.

Päästjad tundsid, et keegi tõmbas kaevandusse lastud köitest ning nendega saadeti alla toitu, ravimeid, paberit ja pliiatseid.

Šahtist välja tõmmatud sõnumi järgi on kaevanduse keskosas 12 inimest endiselt elus, aga kümne ülejäänu saatus ei ole teada.

12 kaevurit palusid teadete kohaselt rohkem ravimeid, sealhulgas valuvaigisteid ja põletikuvastaseid ravimeid, ning meditsiinilist teipi vigastatute jaoks.

Nad teatasid ka, et veetase kaevanduses on kõrge.

Hiina meedia teatel kaevatakse mitut päästešahti, mille abil loodetakse arvatavasti umbes 600 meetri sügavusel olevad kaevurid välja tuua.

Õnnetusest teatamine venis algselt terve päeva, mis tähendab, et päästetöödel kaotati väärtuslikku aega. Selle viivituse pärast on vallandatud kommunistliku partei kohalik sekretär ja omavalitsusjuht.