Hiinas keelati ajas rändamine

 (10)
Hiinas keelati ajas rändamine
AFP/Scanpix

Hiina Rahvavabariigi televisioonitsensorid andsid välja uued juhised, mille järgi keelatakse telesaated, kus kujutatakse ajas reisimist.

Hiina raadio, filmi ja televisiooni riiklik administratsioon tegi 31. märtsil avalduse, kus on öeldud, et telelavastustel, mis sisaldavad tegelaskujusid, kes rändavad ajas tagasi, puuduvad positiivsed mõtted ja tähendus. Sedalaadi saateid laitvates suunistes on öeldud, et nendes luuakse müüte, neis on koletislikud ja kummalised süžeed, absurdsed taktikad ning nendes propageeritakse isegi feodalismi, ebausku, fatalismi ja reinkarnatsiooni, kirjutab New York Times.

Tsensorite juhtnöörid paistavad olevat reageering mitmetele populaarsetele saadetele, mille peategelased reisivad tagasi iidsetesse aegadesse. Näiteks ühes Hiina kuumimas telesarjas „Palee” armub naine Qingi dünastia maali, reisib ajas tagasi ja armub mitmetesse printsidesse.

„Paleed” toodab Hunani televisioon, mis on populaarsete saadete poolest kuulus ja konkureerib tugevalt riikliku Hiina kesktelevisiooniga.