Hiinas kasvas viirusesse nakatunute arv pea 2010 võrra

 (129)
Hiinas kasvas viirusesse nakatunute arv pea 2010 võrra
Foto: Scanpix

Hiina tervishoiuametnike teatel tuvastati reedel enam kui 2000 uut juhtumit.

Ametnikud teatasid pühapäeva hommikul 2009 uuest koroonaviiruse juhtumist ja 142 surmast viimase 24 tunni jooksul, kasvatades üleüldise nakatunute arvu üle 68 500 ja surnute arvu 1669-ni, vahendab uudistekanal The Guardian.

Prantsusmaal suri laupäeval vanemaealine Hiina turist, kellel oli koroonaviirus. Temast sai esimene uudse viiruse ohver väljaspool Aasiat ja Hiinat, kust haigus detsembris alguse sai, ütles Prantsuse tervishoiuminister Agnès Buzyn.

Varem on Pariis teatanud vähemalt 11 kinnitatud koroonaviiruse (ametliku nimega Covid-19) juhtumist. Buzyn ütles, et ka surnud naise tütar on viirusesse nakatunud, kuid arvatakse, et ta on paranemas.

Teiste seas teatas Egiptus reedel esimesest koroonaviiruse juhtumist Aafrikas. WHO (maailma terviseorganisatsioon) on avaldanud muret, et koroonaviirus võib kujutada kõrget ohtu maades, mille tervishoiusüsteem on nõrk.

Seotud lood:

Hiina riiklik meedia teatas samal ajal, et kohtu teatise kohaselt on uudse koroonaviirusega seotud sümptomite tahtlik varjamine või valeandmete esitamine kriminaalkuritegu, mis võib kaasa tuua karmi karistuse, sh surmanuhtluse.

Iga elanikku, kes vastutab (koroona-)viiruse COVID-19 edasise leviku eest, saab süüdistada avalikku turvalisust ohtlikul moel ohustavas kuriteos, teatas kohus.

Haigusjuhtumite arv tegi sel nädalal suure tõusu Hiina Hubei provintsis, kus hakati kinnitatud haigusjuhtumite hulka lugema ka „kliiniliselt diagnoositud juhtumeid”. See tähendab neid patsiente, kellel on sümptomid ja kellel kompuutertomograafuuring näitab nakatunud kopse, mitte ainult neid, kellele on tehtud standardsed nukleiinhappetestid.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!