Hiina petised teenisid koroonavaktsiini pähe soolalahust ja mineraalvett müües üle 2 miljoni euro

 (69)
Hiina petised teenisid koroonavaktsiini pähe soolalahust ja mineraalvett müües üle 2 miljoni euro
Foto: Martin Mejia, AP

Hiinas vahistati miljoneid eurosid tulu toonud petuskeemi juht, kes levitas koroonaviiruse vaktsiinide pähe soolalahust ja mineraalvett.

Mees, kelle nimeks on teatatud Kong, uuris tõeliste vaktsiinide pakendeid, võltsis neid ja täitis siis 58 000 pudelikest sisuliselt suvalise vedelikuga, vahendab BBC News.

Partii võltsvaktsiini smugeldati välismaale, aga ei ole teada, kuhu.

Kong on üks 70 inimesest, kes on samasuguste kuritegude eest vahistatud. Vahistamised on seotud enam kui 20 juhtumiga. Kuigi enamik juhtumeid tuli päevavalgele juba eelmisel aastal, avaldati nüüd nende kohta uusi üksikasju.

Kohtuotsuse järgi teenisid Kong ja tema kaasosalised 18 miljonit jüaani (umbes 2,3 miljonit eurot), villides pudelikestesse soolalahust või mineraalvett ja müües neid alates eelmise aasta augustist koroonavaktsiini pähe.

600 ühikut võltsvaktsiini saadeti eelmise aasta novembris Hongkongi ja sealt välismaale. Müüjad väitsid, et vaktsiin oli hangitud tootjate „sisemiste kanalite” kaudu.

Muudel juhtudel müüdi võltsvaktsiini odava hinna eest haiglatele. Mõned kurjategijad viisid ise läbi vaktsineerimisi ja lasid külaarstidel inimestele võltsvaktsiini süstida nende kodudes või autodes.

Hiina ülemrahvaprokuratuur on kutsunud kohalikke võimuorganeid tegema politseiga koostööd sellise tegevuse takistamiseks.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!