Hiina pani koroonaviiruse värske kolde tõttu kõik Pekingi koolid uuesti kinni


Hiina pani koroonaviiruse värske kolde tõttu kõik Pekingi koolid uuesti kinni
Pekingis testiti eile jätkuvalt Xinfadi turul käinud inimesi ja turumüüjaid.Noel Celis/AFP

Pekingi lennujaamad tühistasid uue koroonaviiruse puhangu tõttu rohkem kui 1200 lendu, ka panid Hiina pealinna kõik koolid oma uksed taas kinni. Lisaks on linnas suletud umbes 30 elamurajooni.

Hiina võimude sõnul registreeriti täna 31 uut juhtumit, nüüd on viimase kuu päeva jooksul avastatud linnas 137 uut siseriiklikku nakatumist, kirjutab uudisteagentuur AFP. Enne eelmist nädalat polnud selliseid nakatumisi toimunud rohkem kui 50 päeva.

„Pealinna epidemioloogiline olukord on äärmiselt tõsine," hoiatas eile Pekingi linna pressiesindaja Xu Hejian.

Pekingi praeguseks viiruskoldeks peetakse Xinfadi turgu, mida külastab päevas tuhandeid inimesi. Umbes 7000 turutöötajat testiti ja pandi karantiini. Teise laine kartuses sulgesid linnavõimud kokku 11 Pekingi turgu ja on desinfitseerinud tuhandeid toidu- ja joogiärisid.

Linn tõstis eile ohutaseme kolmandalt tasemelt teisele. Kõige tõsisem on olukord siis, kui välja kuulutatakse esimene tase.

Pekingist on keelatud lahkuda kõigil Xinfadi turuga soetud inimestel, ka ei tohi reisima minna keskmise või kõrge riskiga piirkondade elanikud. Pekingi linnavõimud teatasid eile, et ka ülejäänud asukad peaksid praegu mittevajalikest sõitudest loobuma. Hiina pealinnas elab rohkem kui 20 miljonit inimest.

Need, kellel on reisida tarvis, peavad esitava tõendi, et on viimase nädala jooksul teinud koroonaviiruse testi, mille tulemus on negatiivne.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!