Hiina kompartei tippjuhtkond tunnistas „puudujääke” koroonaviiruse tõrjumisel

 (13)
Hiina kompartei tippjuhtkond tunnistas „puudujääke” koroonaviiruse tõrjumisel
Foto: Mark Schiefelbein, AP

Hiina tippjuhtkond tunnistas „puudujääke ja puudusi” riigi reageerimisel surmavale koroonaviiruse puhangule. Harvaesinev ülestunnistus tuli Hiina Kommunistliku Partei poliitbüroo alaliselt komiteelt, mis kutsus üles hädaolukordade juhtimise süsteemi parandamisele.

Samuti andis komitee korralduse tõsiseks võitluseks ebaseaduslike metsloomaturgude vastu. Arvatakse, et viirus hakkas levima just ühelt selliselt turult Wuhanis, vahendab BBC News.

Surnute arv on nüüdseks tõusnud 425-ni ja kinnitatud haigusjuhtumeid on üle 20 000.

Hiina Kommunistliku Partei poliitbüroo alalise komitee nõupidamisest presidendi ja parteijuhi Xi Jinpingi juhtimisel teatas riiklik uudisteagentuur Xinhua.

Xinhua teatel leiti, et Hiina valitsemissüsteemi „suurest proovilapanekust” tuleb õppust võtta.

„Vastuseks puudujääkidele ja puudustele, mis on paljastunud sellele epideemiale reageerimisel, peame me parandama oma riiklikku eriolukordade juhtimise süsteemi ja parandama oma võimet tegeleda pakiliste ja ohtlike ülesannetega,” teatas Xinhua. „On vaja tugevdada turgude järelevalvet, keelata otsustavalt ja võidelda ebaseaduslike metsloomaturgude ja kauplemisega.”

Seotud lood:

Komitee teatas, et esimeseks prioriteediks jääb Wuhan ja sinna saadetakse täiendavalt meditsiinipersonali.

Ametnikele anti korraldus võtta täielik vastutus oma ülesannete eest epideemia ennetamisel ja teatati, et neid, kes ei suuda tulemusi saavutada, karistatakse.