Hiina Hubei provints keeratakse lukust lahti: peamised piirangud lõppevad homme, ent ühe suure erandiga

 (38)
Puhastustööd eile Wuhani metroos.
Puhastustööd eile Wuhani metroos.CHINE NOUVELLE/SIPA

Hiinas Hubei provintsis lõppevad ranged piirangud kolmapäeval ja inimesed ei pea enam kodus istuma, nad võivad ka piirkonnast lahkuda. Tõsi, hetkel veel ühe erandiga - Wuhani linnaga.

Mäletatavasti sai koroonapuhang eelmise aasta lõpus alguse just sellest provintsist. Seal rakendati hiljem rangeid karantiinimeetodeid ja ka provintsist lahkumine oli keelatud.

CNN vahendab, et enamik piiranguid lõppeb provintsis juba alates homsest. Uute juhtumite arv on seal viimasel ajal kokku kuivanud. Hiina võimuorganid kinnitasid epideemia kõrgpunkti ületamist 12. märtsil.

Hubei tootmisel ja kaubandusel, sealhulgas suurel autosektoril pealinnas Wuhanis põhinev majandus on alates 23. jaanuarist põhimõtteliselt seisnud. Wuhanis jäävad esialgu piirangud kehtima erinevalt ülejäänud provintsist. Ent need peaks lõppema 15 päeva pärast ehk 8. aprillil.

Esimesed koroonaviiruse juhtumid registreeriti Wuhanis eelmise aasta detsembris. Võimuorganid reageerisid peagi kiiresti ja miljonid inimesed jäid otsesõnu koduaresti.

Kokku elab provintsis 58,5 miljonit inimest, neist circa 11 miljonit Wuhanis.

Praeguse seisuga on Hubei provintsis registreeritud 67 801 koroonajuhtumit, haigusesse on surnud 3160 inimest. Eilse seisuga oli terve Hiina peale juhtumeid 81 171, ööpäevaga lisandus 78 juhtumit (kasv 0,09 protsenti).

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!