Hiina andis ametnikele käsu rahvas õnnelikuks teha

 (20)
Hiina andis ametnikele käsu rahvas õnnelikuks teha
Reuters/Scanpix

Hiina andis riigiametnikele käsu minna ja teha rahvas õnnelikuks. Hiina üritab võidelda vaikselt kasvava rahulolematusega, mida põhjustavad suurenev vahe rikaste ja vaeste vahel, keskkonnareostus, kasvav inflatsioon ja kõikehõlmav korruptsioon.

Hiina ametnikke hakatakse nüüd hindama nende võime järgi inimesi õnnelikuks teha, teatas peaminister Wen Jiabao enne Hiina parlamendi iga-aastast vormikohast kogunemist, vahendab Daily Telegraph.

„Ametniku töötulemusi ja poliitilisi saavutusi tuleb hinnata selle järgi, kas avalikkus on õnnelik või mitte, rahulolematu või mitte, kuid mitte selle järgi, kui paljude kõrghoonete ehitamise ja mitmete projektidega nad seotud on,” ütles Wen.

„Kõik käib tänapäeval inimeste õnnelikuks tegemise ümber,” ütles Hiina põhjaprovintsi valitsusametnik Daily Telegraphile. „Õnnelikuks, õnnelikuks, õnnelikuks, see on ainuke sõna, mis praegu loeb.”

Hiina autokraatlik režiim on viimasel ajal tegelnud igasuguste Lähis-Ida stiilis protestide eos lämmatamisega ning arreteerinud üle 100 dissidendi, karmistanud internetitsensuuri ja ahistanud välismeediat.

Hiina kommunistliku partei häälekandja, ajalehe People’s Daily teatel on üleskutse saavutada suurem õnn Hiina rahvamassidele järgmise viisaastaku võtmeteema.