Helsingis avati Soome esimene bitcoiniautomaat

 (20)
Helsingis avati Soome esimene bitcoiniautomaat
Foto: STEPHEN LAM, REUTERS

Helsingi plaadipoe Levykauppa Äx sissepääsu juurde avati esmaspäeval Soome esimene bitcoiniautomaat, kust võib sularaha eest osta sisu elektroonilisse bitcoinirahakotti.

Ajaleht Ilta-Sanomat oli Soome esimese bitcoiniautomaadi avamisel kohal. Tegemist on ühega esimestest püsivatest automaatidest kogu Euroopas, varem on automaate nähtud demokasutuses muu hulgas Slovakkias, Taanis ja Rootsis.

Automaat meelitas kohale mõne asjast huvitatud proovija. Bitcoini ei saa Helsingis veel eriti paljudes poodides kasutada. Avakõnes ütles Bittiraha.fi esindaja Henry Brade, et poode, kus saab bitcoiniga maksta, on juurde tulemas.

Automaadist võib osta bitcoine oma virtuaalsesse rahakotti. Bitcoine ostetakse sularaha eest ning vahetuskurss on pärit Bitstampi börsilt. Kurss kõigub reaalajas isegi sularaha automaati sisestamise jooksul. Bittiraha.fi võtab teenuse eest viis protsenti ostetud bitcoinide hinnast.

Kuigi bitcoini ei kasutata Soomes väljaspool internetti veel väga laialdaselt, on see Brade sõnul levimas.

„Soomes on selle omaksvõtmine olnud aeglane. Näiteks Berliinis on juba linnaosi, kus on kümneid bitcoine vastu võtvaid ärisid. Selle automaadi abil usume, et poodide hulk hakkab kasvama ka Helsingis,“ ütles Brade.