Helsingi sadamatest on koroonatesti tegema suunatud vaid 2-3 sümptomitega inimest

 (3)
Helsingi sadamatest on koroonatesti tegema suunatud vaid 2-3 sümptomitega inimest
Foto: Mauri Ratilainen, EPA

Helsingi sadamatest on umbes kolme nädala jooksul soovitatud koroonaviiruse testi minna vaid mõnel üksikul inimesel, teatab Yle Uutiset.

Helsingi linna terviseteenistuse juht Leena Turpeinen ütles, et 17. augustil avatud sadamate tervisenõustamispunktide kaudu on suunatud koroonatesti tegema kaks või kolm reisijat.

„Sümptomeid omavaks peetud isikud on suunatud Hernesaaris asuvasse Mehiläineni koroonatesti, sest sealt saab tulemuse kiiremini,” ütles Turpeinen.

Testitute väikest arvu peab Turpeinen üllatavaks. Tema sõnul on võimalik, et sadamate kaudu tuleb riiki uusi nakatumisi.

„See on vabatahtlikkusel põhinev. Loodame, et kõik sümptomitega inimesed sinna lähevad, aga mööda minna võib ka sümptomitega inimene. Me ei kontrolli reisijaid nii, et sul on köha, ära tule Soome,” ütles Turpeinen.

Jätkäsaaris avati täna uus koroonaviiruse testimispunkt. Vanas magasinihoones tegutsev testimispunkt teenindab etteregistreerimisega vaid helsinglasi.

Sümptomitega laevareisijad kavatsetakse Turpeineni sõnul ka edaspidi suunata Hernesaari testimispaika, vaatamata sellele, et Jätkäsaaris on uus testimispunkt.

Turpeineni sõnul mõtlevad tervishoiuvõimud siiski praegu selle üle, kuidas tervishoiunõuandeid sadamates paremini anda.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!