Helsingi politsei hoiatab Tallinnast õllekärudega saabuvaid alaealisi: kallame kanalisatsiooni

 (27)
Helsingi politsei hoiatab Tallinnast õllekärudega saabuvaid alaealisi: kallame kanalisatsiooni
FOTO: RAIGO PAJULA

Helsingi politsei on mures Eesti-kruiisidel tavaliseks muutunud nähtuse pärast, kirjutas ülemkonstaabel Marko Forss Facebookis. Forssi sõnul toob Soome noorsugu Eestist alkoholi, millest osa satub ka alaealiste kätte. Forss tuletab meelde, et Eestist toodud külakosti ei maksa anda alaealisele isegi lihtsalt kandmiseks, sest selle eest võidakse määrata trahv ja viinad võetakse ära.

„Osadel juhtudel veab alla 18-aastane sõber täisealise õllekärusid ja kui politsei peale satub, lähevad kõik need õlled kanalisatsiooni,“ kirjutab Forss Uusi Suomi vahendusel.

Forssi sõnul oli ühel juhul 18-aastasel tüdrukul kaasas kümme liitrit kangeid alkohoolseid jooke. Tüdruk ütles, et kogu alkohol ei ole tema oma tarbeks. Joogid valati kõik kanalisatsiooni ja tüdruk sai trahvi.

Teisel juhul tulid koos laeva pealt kaks poissi vanuses 17 ja 18 aastat. Mõlemal oli käru, millel oli viis kasti lahjasid ja 17-aastasel veel lisaks viis liitrit kangeid alkohoolseid jooke. Poiste sõnul olid kõik joogid 18-aastase omad.

Politsei konfiskeeris 17-aastasel kaasas olnud joogid ja hävitas need. Poiss sai ka trahvi ning asjast teatati tema vanematele ja lastekaitsele.