Helsingi lõbustuspargis taplesid somaallased ja kurdid

 (60)
Somaalia tüdruk
AP/Scanpix

Pühapäeva õhtul Helsingi Linnanmäki lõbustuspargis toimunud massikaklusest võtsid osa kümned immigrantliku taustaga noored, kelle hulgas olid kindlasti somaallased ja kurdid. Kurdide sõnul süüdistavad somaallased neid liiga ilmalikus riietumises ja käitumises.

Ajalehe Ilta-Sanomat teatel sai kaklus alguse järjekorras ette trügimisest ja pearäti kandmist puudutanud sõnelusest. 25-aastase kurditari sõnul sõimasid somaallased kurdi naisi reeturiteks, sest viimased ei kanna rätte, vahendab YLE Uutiset.

YLE Uutiste intervjueeritud kurdid ei ole pingete üle somaallastega üllatunud. Mõned somaallased on varemgi ilmalikustunud moslemite kombeid laitnud. Üks kurditar rääkis, kuidas somaallane sekkus soome keele tunnis muusika kuulamisse.

„Kui olin soome keele kursustel, oli sama probleem. Üks somaallanna ei lasknud meil muusikat kuulata, sest tema arvates on see islamiseaduste järgi keelatud,” rääkis kurditar.

Soome-kurdi sõprusühingu esimees Sabah Abbas Ali ütles, et on samuti kuulnud samasugustest juhtumitest. Näiteks Vuosaari ujulas tekitas konflikti bikiinides kurdi naine.